Rychlost a cena připojení k Internetu je zásadní i pro zákazníky v Praze 3

Na počátku roku 2018 se uskutečnil statistický průzkum využívání Internetu v České republice. Zahrnoval statistiku připojených počítačů a chytrých telefonů v domácnostech, ve firmách, v zaměstnání, a ve školách a organizacích.

www

Co tomu říká statistika

Možností připojení k Internetu je vždy více ve velkých městech. Zákazník se tu zpravidla rozhoduje podle rychlosti připojení, jeho stability, a pochopitelně také podle ceny. Dokonce i u připojení k Internetu v Praze 3, kde jsou nejvyšší příjmy v České republice, lidé upřednostní levnější sazby a porovnávají tyto služby na základě cenových nabídek.

Klienty rovněž zajímá seriózní přístup ze strany poskytovatele – garance stabilní ceny, tedy žádné vedlejší poplatky a postupné, i když třeba pomalu rostoucí, navyšování tarifu za připojení. Statistiky prokazují, že vstřícnější přístup k zákazníkům mají menší firmy, a že stejně kvalitní služby dokážou stabilně držet i v nižší sazbě.

Téměř 90 procent domácností v Česku je připojeno k Internetu

V březnu roku 2018 bylo na základě statistického průzkumu zjištěno, že Internet využívá v Česku přibližně 7 milionů a 800 tisíc obyvatel, kteří jsou starší 10 let. V současné době je tedy relativně malý počet těch, co Internet vůbec nepoužívají (zhruba 12 procent populace – milion lidí). Jsou to většinou senioři nad 60 let. Zároveň přibližně 800 tisíc lidí se k Internetu připojuje pouze z chytrých telefonů, nebo tabletů. Věková hranice od 10 do 50 let je prakticky celá pokryta – lidé v tomto věku mají přístup k Internetu téměř všichni. Ale nebylo tomu tak vždy.

interent

V rámci Evropy se prozatím nacházíme na 12. pozici v počtu připojených domácností, těch je dnes připojeno zhruba 87 procent. První místo v Evropě zaujalo v tomto žebříčku Lucembursko a v těsném závěsu za ním se nachází Holandsko, Dánsko, Velká Británie a Švédsko. Zatímco se počet připojených domácností v Česku již blíží 90 procentům, ještě v roce 2010 to bylo pouhých 60 procent. Počet připojení roste exponenciální řadou a dá se předpokládat, že do pěti let budou k Internetu připojeny téměř všechny domácnosti v ČR.