Rozpoznejte, jestli jste nebo nejste připravená přivést na svět potomka

Cítíme se zatlačováni do určitých společenských rolí, protože je to tradice, norma, takhle se to prostě dělá. Jenže ne všichni jsme připraveni některé role nastoupit. Jenom proto, že se tak chovají ostatní neznamená, že vy musíte taky. Naopak je mnohdy lepší si všechno řádně rozmyslet, abyste nakonec mnohých svých rozhodnutí nelitovali.
ruce na břiše těhulky
1. Miminko znamená spousta času
Pokud nejste připraveni vzdát svůj čas a svůj prostor ve prospěch dítěte, pokud netoužíte po tom, abyste se starali o svého potomka, nejspíš pro vás není ještě ten správný čas. O dítěti musíte přemýšlet jako o radosti a o tom, že je to to nejdůležitější ve vašem životě, ne tak, že jste mu obětovali vlastní svobodu.

2. Dítě je nákladní záležitost
Nejenom podpora dítěte, ale hlavně jeho výchova. Bohužel není představitelné a fyzicky možné vychovat dítě ve chvíli, kdy i vy máte problém sehnat pro sebe základní lidské potřeby. Dítě bohužel skutečně potřebuje spoustu finančních prostředků. Není snadné být samoživitelka, proto alespoň jeden z rodičů musí mít zaměstnání. Samozřejmě musíte mít kd bydlet a mít jistotu, že vás z bytu nikdo nevyhodí.
chování novorozence
3. Děláte to z povinnosti
Potomek není něco, bez čeho nemůžete žít. Pokud si myslíte, že nejste stavěná na to, abyste se starala o blinkající a kakající miminko, nenechte se do rodičovství nutit partnerem, rodinou ani společností.
pokojíček pro holčičku
4. Miminko vám pohne s nervy i postavou
Být dokonale štíhlá, mít čas na sportování a samozřejmě nervy z ocele – tohle všechno potomek změní. Nejenom proces těhotenství, ale hlavně několik let po narození dítěte. Perfektní postava už rozhodně nebude to, čím se můžete chlubit.

5. Miminka potřebují zájem, společnost a jsou hlučná
Takže pokud preferujete klid, ticho, samotu a pořádek, není to nic pro vás.